سفارش طراحی جلد کتاب

سفارش طراحی جلد کتاب

جلد کتاب ویترین اثر شما

طراحی جلد کتاب

بی شک یکی از مهمترین ملاک هایی که در پروسه چاپ و فروش یک کتاب تاثیر چندانی دارد و میتواند نقشی را در ذهن مخاطبین تا سالیان دراز و یا حتی در طول تاریخ حک کند، جلد آن اثر هست.

البته باید به این نکته اشاره کرد که نه تنها در کتاب بلکه در تمام محصولات از فیزیکی گرفته تا مجازی این عکسی  است که به عنوان نماینده آن محصول مثل لوگو یا تیزر یا جلد یا پوسته ی آن در ذهن مخاطب می ماند و مخاطبین آن محصول را با آن تصویر به خاطر خود میسپارند.

افزایش فروش کتاب

طراحی جلد کتاب

یکی از شیوه‌های افزایش فروش در حوزه فرهنگی جلد کتاب است؛ جلدهایی که برای افزایش فروش به کمک نویسندگان و ناشران می‌آیند.

البته اگر کتاب نویسنده مشهور و بنامی داشته باشد، این طراحی مکملی قوی برای فروش خواهد شد، ولی اگر نویسنده تازه‌کار بوده و بنام نباشد کار طراحی جلد کتاب سخت‌تر می‌شود.

تصویری گیرا از کتاب

البته در این بین یک نقش آن قدر قدرتمند و گیرا هست که آن قدر علم و شناخته شده می شود که هر کسی وقتی نمایی از آن نقش محصول یا خود آن را دید، ذهنش سریع به اسم رسم آن خطور کند.

و یا آنقدر گیرایی خاصی داردکه همین امر باعث جذابیت میشود و به اصلاح ظاهر زیبا نظر مشتری و مخاطب را جلب میکند. بی گمان جلد کتاب در تصمیم گیری افراد در انتخاب کتاب تاثیر گذار خواهد بود.

موفقیت تجاری فروش کتاب

طرح روی جلد کتاب اغلب اوقات اولین ارتباطی است که  نویسنده کتاب با خواننده برقرار می کند.

بنابراین، به عنوان یک طراح باید خلاقیت خود را به کار گرفته و طرحی را خلق کنید که در عین جذب دیدگان مخاطب به خود انتقال دهنده ی حس و حال نوشته های درون کتاب و محتوای آن باشد. به خاطر داشته باشید که طراحی جلد در موفقیت تجاری یک کتاب نقش مهمی را ایفا می کند.

همخوانی موضوع کتاب با طرح جلد

طراحی جلد کتاب

طرح‌هایی که از نظر موضوع خیلی صریح و مشخص گویای محتوا هستند اثربخشی زیادی در ذهن مشتری خود دارند.

باید در نظر داشت که طراح جلد کتاب وظیفه ندارد که مردم را کتابخوان کند، بلکه جلد خوب باید به افزایش میل مخاطب برای خواندن آن کتاب ‌کمک کند.

جذابیت و تاثیر در انتخاب مشتری

بیش از 70درصد فروش و موفقیت یک کتاب، جلد آن است و در ایران بیشتر مردم برای خرید کتاب به‌شدت به جلد و رنگ و لعاب آن توجه می‌کنند.

یکی از کارشناسان متخصص در حوزه طراحی میگوید من در 4 دوره برگزار شده نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به‌عنوان مسئول غرفه انتشارات همگامان که کتاب‌های کمک آموزشی تولید می‌کند فعالیت کردم و از نزدیک شاهد این موضوع بوده‌ام که یک خریدار چقدر زیبا بودن و جلب توجه کردن جلد کتاب در انتخابش حائز اهمیت است.

 

برای سفارش طراحی جلد کتاب کلیک کنید